Általános Szerződési Feltételek

A 3DRendeer Kft. szerződési feltételei (ÁSZF) megrendelői részére
Hatály: 2023. 09. 20.

1. Cégadatok, elérhetőség

1.1. A Vállalkozó cégadatai
Cégnév: 3DRendeer Korlátolt Felelősségű Társaság
Rövid név: 3DRendeer Kft.
Székhely: 1119 Budapest, Andor utca 21/C fszt. 1.
Cégjegyzékszám: 01 09 387700
Adószám: 27188172-2-43, HU27188172
Pénzforgalmi számlaszám: OTP Bank 11711003-21477467
IBAN: HU90117110032147746700000000

(a továbbiakban: Vállalkozó)

1.2. A Vállalkozó elérhetőségei
Honlap: https://3drendeer.com/
Email: iroda@3drendeer.com
Kapcsolattartó: Besze Gábor, telefon: +36705803221
Kapcsolattartó: Krajnák Csaba, telefon: +36203135542

1.3. Az általános szerződési feltételek elérhetősége
Az általános szerződési feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) elérhető a Vállalkozó székhelyén és honlapján (https://3drendeer.com/aszf).

2. Hatály

2.1. A jelen ÁSZF a Vállalkozó fogyasztónak nem minősülő megrendelőivel (a továbbiakban: Megrendelő) a Vállalkozó alábbi szolgáltatásai tárgyában létrejött szerződéses viszonyaira terjed ki:

  • 3D látványtervezés / Építészeti látványtervezés
  • 3D animáció készítés / Reklámanimáció készítés
  • 3D termékvizualizáció / 3D modellezés

A jelen ÁSZF a fenti Szolgáltatásokkal kapcsolatban a Felek jogait és kötelezettségeit szabályozza.

Az ÁSZF és az egyedileg megtárgyalt tartalommal a szerződés részévé tett rendelkezések közötti eltérés esetén az egyedileg megtárgyalt rendelkezés irányadó.

3. Definíciók

3.1. A jelen ÁSZF-ben és a hatálya alá tartozó szerződéses viszonyokban az alábbi definíciók az itt meghatározott jelentéstartalommal bírnak.

  • Render: A „render” olyan képet jelent, amit a számítógép generált és állított elő, valamilyen algoritmus és/vagy modell alapján vagy segítségével. A kép ilyen módon történő előállításának folyamatát „renderelés”-nek hívják.

4. Szerződés létrejötte

4.1. A Vállalkozót ajánlattételi kötelezettség nem terheli. A Vállalkozó a honlapján tájékoztató jelleggel közzé teheti vállalási díjait, a honlapon közzétett árak alapján a Vállalkozót szerződéskötési kötelezettség nem terheli. A Vállalkozó a honlapján keresztül, illetőleg egyedi megkeresés útján részére érkező ajánlatkérésre elektronikus úton, elektronikus dokumentum formájában ajánlatot (a továbbiakban: Ajánlat) küld a Megrendelő részére. Az ajánlat tartalmazza a Felek adatait, kapcsolattartóit és a kapcsolattartásra kijelölt elérhetőségeket, a vállalkozói feladat megnevezését és specifikációját (követelményjegyzék), a vállalkozói díj összegét, illetőleg számításának alapját és módját, a teljesítési határidőt, valamint egyéb, bármely fél által lényegesnek tartott feltételeket.

4.2. Amennyiben a Vállalkozó az ajánlattétel során másként nem rendelkezik, az Ajánlat a Megrendelő részére történő megküldés időpontjától számított 15 napig köti a Vállalkozót (ajánlati kötöttség időtartama). Amennyiben a Megrendelő az ajánlati kötöttség időtartama alatt az Ajánlatot a 4.3. pont alpontjaiban meghatározott nyilatkozattételi módok valamelyike szerint elfogadja, a Felek között a jelen ÁSZF hatálya alá tartozó vállalkozási szerződés (a továbbiakban: Szerződés) létrejön.

4.3. Az Ajánlat elfogadásáról szóló nyilatkozat érvényesen – figyelemmel a 4.4. és 4.5. pontban foglaltakra is – az alábbi formákban tehető meg, az egyéb módokon vagy eltérő alakszerűséggel történő elfogadó nyilatkozat hatálytalan:

  • nyilatkozattétel postai levél útján: a Megrendelő a részére megküldött Ajánlati dokumentum változtatás nélkül kinyomtatott példányán az ÁSZF megismerésére, annak az Ajánlat elfogadásával létrehozandó szerződés részeként történő elfogadására vonatkozó nyilatkozatot, továbbá az Ajánlat elfogadására vonatkozó nyilatkozatot cégszerűen aláírja és az okiratot postai levélben megküldi a Vállalkozó székhelyére;
  • nyilatkozattétel elektronikus levél dokumentum útján: a Megrendelő az Ajánlati dokumentumon változtatás nélkül kinyomtatott példányán az ÁSZF megismerésére, annak az Ajánlat elfogadásával létrehozandó szerződés részeként történő elfogadására vonatkozó nyilatkozatot, továbbá az Ajánlat elfogadására vonatkozó nyilatkozatot cégszerűen aláírja és az okirat másolatát elektronikus levélben megküldi a Vállalkozó iroda@3drendeer.com email címére;
  • elfogadó nyilatkozat megtétele a Vállalkozó honlapján: a Megrendelő a Vállalkozó honlapján elérhető szerződéskötési rendszerben a részére megtett Ajánlatot az azon szereplő, QR kód / egyedi azonosítót tartalmazó link felhasználásával megjeleníti, és azt az ott elérhető „Elfogadom az ajánlatot” opció kiválasztásával elfogadja. Az „Elfogadom az ajánlatot” opció kizárólag abban az esetben választható ki, vagyis az Ajánlat kizárólag olyan módon fogadható el, ha a Megrendelő az azonos oldalon megjelenített, a jelen ÁSZF megismerésére és annak az Ajánlat elfogadásával létrehozandó szerződés részeként történő elfogadására vonatkozó nyilatkozatot az ott elhelyezett jelölőnégyzet egyidejű megjelölésével megteszi;
  • nyilatkozattétel elektronikus levél útján: a Megrendelő az Ajánlati dokumentumon megjelölt elektronikus levelezési címéről küldött elektronikus levélben megteszi az Ajánlat elfogadására vonatkozó nyilatkozatot, továbbá az ÁSZF megismerésére, annak az Ajánlat elfogadásával létrehozandó szerződés részeként történő elfogadására vonatkozó nyilatkozatot.

4.4. Az Ajánlat elfogadásáról szóló nyilatkozat érvényességének feltétele, hogy a Megrendelő az Ajánlat elfogadásával egyidejűleg nyilatkozik a jelen ÁSZF megismeréséről és annak az Ajánlat elfogadásával létrehozandó szerződés részeként történő elfogadásáról. Ezen nyilatkozat az Ajánlat elfogadásának 4.3. pont alpontjaiban meghatározott, adott nyilatkozattételi formájához rendelt alakszerűséggel és módon tehető meg, az eltérő módon történő nyilatkozattétel hatálytalan.

4.5. Az Ajánlat elfogadásáról szóló nyilatkozat Vállalkozó részére történő beérkezését követő 8 napon belül a Vállalkozó elektronikus levélben első részlet megfizetésére vonatkozó, az Ajánlat egyedi azonosítószámát tartalmazó díjbekérő bizonylatot (a továbbiakban: Díjbekérő) küld a Megrendelő részére. A Szerződés hatálybalépésének feltétele, hogy a Megrendelő a Vállalkozó részére a Díjbekérő szerint határidőben, hiánytalanul, banki átutalás útján megfizeti az első részletet, és az utalás közleményeként feltünteti az Ajánlaton és azzal egyezően a Díjbekérőn feltüntetett egyedi azonosító számot. Felek az első részlet ilyen módon történő megfizetését az Ajánlat elfogadásával létrehozandó szerződés létrejöttének és teljesítése megkezdésének igazolásaként kölcsönösen elfogadják.

4.6. A Vállalkozó vállalja, hogy a jelen ÁSZF hatályának fennállása alatt az Ajánlat Megrendelő általi elfogadásával létrejövő vállalkozási szerződést teljesíti, az Ajánlatban meghatározott vállalkozói feladatot a jelen ÁSZF-ben meghatározott feltételekkel Megrendelő részére elvégzi.

4.7. A Megrendelő köteles az Ajánlatban meghatározott – illetőleg az ott rögzített meghatározási mód szerint meghatározott – vállalkozói díjat és költségtérítést Vállalkozó részére határidőben megfizeti.

4.8. Az Ajánlat Megrendelő általi elfogadásával létrejövő vállalkozási szerződés tartalmát az Ajánlat, a Megrendelőnek a 4.3. pont alpontjaiban meghatározott módok valamelyike szerint megtett nyilatkozatai, valamint a jelen ÁSZF rendelkezései együttesen képezik.

4.9. Felek a Szerződés létrejöttének, időpontjának és tartalmának, továbbá a Felek nyilatkozatai megtételének, időpontjának és tartalmának bizonyítására kifejezetten elfogadják a Vállalkozó informatikai rendszerének mindenkori adatbázisát, az adatbázisról készített biztonsági mentések tartalmát, a Felek között az Ajánlatban rögzített email címeken keresztül bonyolított elektronikus levelezést, az AVDH hitelesítéssel ellátott elektronikus dokumentumot, valamint a Felek által egymás részére megküldött vagy átadott, cégszerűen aláírt okiratokat.

5. A Felek kötelezettségei

5.1. A Vállalkozó köteles a Szerződés alapján elvégzendő feladatokat az Ajánlatban meghatározott teljesítési időre elvégezni, és a teljesítést a Megrendelő részére az Ajánlatban meghatározott tulajdonságoknak megfelelő megfelelő állapotban átadni.

5.2. A Vállalkozó a Megrendelő külön hozzájárulása nélkül alvállalkozót vehet igénybe, mely esetben az alvállalkozó teljesítéséért úgy felel, mintha maga teljesített volna.

5.3. A Vállalkozó felelős az alkalmazottai, vagy az általa a teljesítésbe bevont közreműködő személyek magatartásáért, továbbá kötelezettséget vállal arra, hogy a munkavégzés helyén érvényes, a Megrendelő által vele közölt biztonsági szabályokat és korlátozásokat betartja, illetve betartatja.

5.4. A Szerződés teljesítése érdekében a Megrendelő és a Vállalkozó egymással kötelesek együttműködni. A megvalósítás kapcsán a Vállalkozó által feltett kérdésekre és kérésekre, melyek irányulhatnak egyes részletkérdések eldöntésére, definiálására, továbbá a kivitelezéshez szükséges alapanyagok/forrásanyagok átadására, a Megrendelő köteles pontosan és a kérdésre adandó válasz terjedelméhez képest elvárható határidőn belül, de legkésőbb 3 napon belül válaszolni, illetőleg a kért anyagokat megküldeni. A Vállalkozó által kért nyilatkozatot illetőleg információt, adatszolgáltatást a Vállalkozónak az Ajánlatban kijelölt kapcsolattartójának címezve írásban, dokumentálva, a válaszadás időpontjának feltüntetésével kell teljesíteni.

5.5. Megrendelő biztosítja az összes olyan információt, ami az Ajánlatban definiált feladatok elvégzéséhez szükséges. A Vállalkozó nem köteles a Megrendelő által írásban adott információk pontosságát, helytállóságát vizsgálni. Amennyiben Vállalkozó a Megrendelőtől kapott információt vagy utasítást szakszerűtlennek, célszerűtlennek, pontatlannak, nem helytállónak minősíti, úgy köteles erre Megrendelő figyelmét felhívni. A Vállalkozó mentesül a hibás teljesítés jogkövetkezményei alól a hiányos, pontatlan információval vagy szakszerűtlen, célszerűtlen utasítással érintett körben, ha a hiba a jogosult által adott adat, információ hiányosságára vagy hibájára, vagy utasítás célszerűtlenségére, vagy szakszerűtlenségére vezethető vissza, és e körülményekre a Vállalkozó a Megrendelőt figyelmeztette és a Megrendelő az utasítást/információt megerősítette, vagy eltérő utasítást/információt nem adott.

5.6. Amennyiben a Megrendelő a jelen pontban meghatározottak szerinti infrastruktúra, számítógépes hozzáférés, berendezések, eszközök, dokumentáció, beléptetés, munkatársak rendelkezésre állása, továbbá információk és alapanyagok/forrásanyagok biztosításával bármely okból késedelembe esik, vagy Vállalkozó teljesítését bármely, Megrendelő érdekkörében felmerült körülmény korlátozza vagy akadályozza, úgy Vállalkozó teljesítési határideje a késedelem idejével automatikusan meghosszabbodik. Vállalkozó köteles haladéktalanul tájékoztatni Megrendelőt a teljesítést korlátozó vagy akadályozó bármely körülményről.

6. A teljesítés helye

6.1. A Vállalkozó az Ajánlatban meghatározott feladatait a saját székhelyén, telephelyén, bérleményében, vagy a Felek eltérő megállapodása esetén Megrendelő telephelyén köteles végezni.

7. Teljesítési határidők

7.1. A Vállalkozó az Ajánlatban meghatározott feladatait az ott meghatározott teljesítési időre/kalkulált munkanapon belül, illetve időütemezés szerint – a Megrendelő érdekkörében felmerült, teljesítést korlátozó vagy akadályozó körülmények felmerülése esetén a teljesítési határidő automatikus meghosszabbodására is figyelemmel – köteles elvégezni.

7.2. A Vállalkozó jogosan igényelheti a véghatáridő megfelelő mértékű meghosszabbítását, ha az alább felsorolt okok miatt késésben van, vagy késni fog az Ajánlatban meghatározott feladatai teljesítésével:

  • Megrendelő (vagy az általa foglalkoztatott másik vállalkozó/megbízott) valamelyik olyan lényeges szerződéses kötelezettségét nem teljesítette, mely a Vállalkozó késedelmét okozta;
  • a feladatok elvégzésének Megrendelő általi egyoldalú felfüggesztése, kivéve, ha az a Vállalkozó hibájából állt elő;
  • a teljesítés során olyan, a teljesítés időigényét befolyásoló körülmények merülnek fel, amelyek az Ajánlat megtételekor még nem voltak ismertek,
  • a teljesítés összetettsége, bonyolultsága miatt a teljesítéshez szükséges időráfordítás mértéke az Ajánlat megtételekor nem volt pontosan meghatározható;
  • a Vállalkozó teljesítését érdekkörén kívül eső körülmények késleltetik illetőleg akadályozzák;
  • vis maior;

8. Teljesítés átadás-átvételi eljárása

8.1. Az átadás-átvételi eljárás általános feltételeit a Felek az alábbiak szerint szabályozzák, azonban ezen rendelkezésektől közös megegyezéssel eltérhetnek.

8.2. A Vállalkozó a Szerződés alapján elvégzendő feladatok teljesítését a saját szerverén vagy külső tárhelyszolgáltatón keresztül történő elérési lehetőség biztosításával és az ehhez biztosított internetes link elektronikus levélben történő megküldésével felajánlja.

8.3. A Vállalkozó a Szerződés alapján előállítandó vizuális illetőleg audiovizuális művet az Ajánlatban meghatározott fájlformátumban adja át Megrendelő részére. A Vállalkozó a teljesítés során keletkező segédanyagokat, kiegészítő anyagokat, forrásfájlokat nem köteles Megrendelő rendelkezésére bocsátani, azok Vállalkozó kizárólagos szellemi tulajdonát képezik, amelyek tekintetében a Vállalkozó minden jogát fenntartja, és azokra a Vállalkozó – erre irányuló eltérő megállapodás hiányában – semmilyen használati jogot nem biztosít Megrendelő részére.

8.4. A Megrendelő a vállalkozói (rész)feladatok szerződésszerű elvégzését a Vállalkozó által történő felajánlását követően haladéktalanul ellenőrzi. Megrendelő az ellenőrzés eredményét a Vállalkozó e-mail címére küldi meg.

8.5. Amennyiben a Megrendelő a megvalósítás egyes teljesítési ütemének elfogadásáról az átvételi ellenőrzés lefolytatását követő 8 munkanapon belül érdemben nem nyilatkozik, Vállalkozó (rész)teljesítése elfogadottnak és igazoltnak tekintendő.

8.6. A Megrendelő az átvételi ellenőrzés alatt feltárt hibák jellegének megfelelően dönt a teljesítés egyes elemeinek elfogadásról vagy az ellenőrzés megismétléséről. A Megrendelő az átvételi ellenőrzés alatt észlelt hiányosságokról írásban haladéktalanul tájékoztatja a Vállalkozót, aki intézkedik a hiba elhárítása érdekében. Az ellenőrzési eljárás alatt, vagy azt követően a Vállalkozó által határidőben elhárított hibák, hiányosságok nem eredményezik a Vállalkozó hibás teljesítését.

8.7. Amennyiben a feltárt hibák az átvételi ellenőrzés alatt vagy azt követően határidőn belül nem küszöbölhetők ki, de azok kisebb jelentőségűek, azaz nem akadályozzák az ellenőrzési eljárás folytatását, illetve a teljesítés adott elemének átvételét, a Vállalkozó köteles a jelzett hiányosságokat 15 munkanapon belül kijavítani. A kijavítást követően a Felek kötelesek az ellenőrzést ismételten elvégezni, és annak megfelelősége esetén az elfogadásról szóló e-mail-t Vállalkozó részére megküldeni.

8.8. Jelentős hibák esetén a Megrendelő jogosult a teljesítés adott elemének átvételét megtagadni. Jelentős hibának minősül, ha a teljesítés átadandó eleme nem felel meg az Ajánlatban meghatározott tulajdonságoknak vagy egyébként nem vagy csak jelentős korlátozásokkal vagy Megrendelő által nem kívánt kerülő megoldások alkalmazásával alkalmas arra, hogy a Megrendelő azt az Ajánlatban meghatározott célra használja.

8.9. Amennyiben a Vállalkozó teljesítése megfelel az Ajánlatban meghatározott tulajdonságoknak és alkalmas arra, hogy a Megrendelő azt az Ajánlatban meghatározott célra használja, a Megrendelő a teljesítésre vonatkozóan köteles kibocsátani a teljesítési igazolást, amelynek birtokában, vagy elfogadottnak tekintendő teljesítés esetén annak hiányában a Vállalkozó jogosult a vállalkozói díjról szóló számla benyújtására.

9. Dokumentumok átadás-átvételi eljárása

9.1. A Vállalkozó az az Ajánlatban meghatározott tartalommal és határidőben az általa elkészített adatállományt illetőleg dokumentációt a Megrendelő számára az átadás-átvételi eljárás során elektronikus adathordozón a 8.2. pontban meghatározott módon adja át.

9.2. A Megrendelő az átadott adatállományt illetőleg dokumentációt megvizsgálja, és 8 napon belül írásban nyilatkozik az elfogadásról, vagy az elutasításról (a hibák és hiányosságok tételes felsorolásával). A Vállalkozó az esetlegesen felmerült hibákat a hiba közlésétől számított 8 munkanapon belül kijavítja, a hiányosságokat pótolja, és az adatállományt illetőleg dokumentációt ismételten átadja a Megrendelőnek. A jelen pontban rögzített határidőn belül kijavított hibák, hiányosságok nem eredményezik a Vállalkozó hibás teljesítését.

10. Vállalkozási díj

10.1. Felek a Vállalkozó teljesítését az Ajánlatban meghatározott díjak és költségek figyelembevételével számolják el.

10.2. Amennyiben az Ajánlat arról rendelkezik, Vállalkozó részteljesítésre jogosult. Ilyen esetben a meghatározott részfeladatok igazolt teljesítését követően a Vállalkozó az Ajánlatban definiált, az adott részfeladathoz tartozó Vállalkozási díj részlet számlázására jogosult.

10.3. A Vállalkozási díj fizetése az igazolt teljesítés (átvétel) után, a benyújtott számla Megrendelő által történő kézhezvételétől számított 8 naptári napon belül átutalással történik a Vállalkozó számlán feltüntetett pénzforgalmi számlájára. Amennyiben a fizetési határidő munkaszüneti napra, ünnepnapra vagy bankszüneti napra esik, akkor a teljesítés határideje a következő banki munkanap.

10.4. Vállalkozó az Ajánlatban meghatározott mértékű vállalkozási díj első részletére jogosult. Megrendelő a részére megküldött Díjbekérő alapján 8 napos határidőn belül köteles a vállalkozási díj első részlet összegét Vállalkozó részére a Díjbekérőn feltüntetett pénzforgalmi számlára átutalni.

10.5. Az vállalkozási díj első részletének Megrendelő általi késedelmes megfizetése esetén Megrendelő (rész)teljesítési határideje a késedelem időtartamával automatikusan meghosszabbodik.

10.6. A pénzügyi teljesítés napja a Vállalkozó bankszámláján történő jóváírás napja.

10.7. A Vállalkozó igazolt, vagy igazoltnak tekintendő teljesítés (átvétel) esetén jogosult számlát benyújtani a Megrendelőnek. A számla mellé teljesítés igazolást, teljesítési jegyzőkönyvet vagy egyéb okiratot csatolni nem kell.

10.8. Megrendelő a jelen szerződés teljesítésével kapcsolatos bármely követelését nem jogosult a Vállalkozó felé esedékessé vált fizetési kötelezettségébe beszámítani.

10.9. A Megrendelő késedelmes fizetése esetén a mindenkori jegybanki alapkamat 8 százalékponttal növelt mértékének megfelelő mértékű késedelmi kamatot köteles fizetni a késedelemmel érintett napokra és összegre.

11. A Felek együttműködése

11.1. Felek a teljesítés időtartamára a zökkenőmentes együttműködés érdekében kapcsolattartókat jelölnek ki, akik jogosultak a feladatok koordinálására, a munka irányítására és véleményezésére, ill. a teljesítés igazolására. Személyükben történt változásról a Felek egymást haladéktalanul értesítik.

11.2. Felek kötelesek egymást a kijelölt kapcsolattartón keresztül haladéktalanul, írásban értesíteni, ha a teljesítés akadályba ütközik, és kezdeményezni a szükséges intézkedést. Ebben az esetben közölni kell az akadályoztatás okát és a késedelem várható időtartamát.

11.3. A vétlen fél köteles a másik fél jelzése alapján tájékoztatást adni arról, hogy a későbbi teljesítési időpontot elfogadja-e, illetve, ha annak jelen ÁSZF-ben meghatározott feltételei fennállnak, jogosult a Szerződéstől elállni.

11.4. Amennyiben a Vállalkozó késedelmét a Megrendelő valamely tevékenysége vagy mulasztása okozta, a Vállalkozóra vonatkozó teljesítési határidő a Megrendelő tevékenysége/mulasztása eredményeképpen Vállalkozó oldalán bekövetkezett indokolt késedelem időtartamával meghosszabbodik.

11.5. Amennyiben bármelyik fél valamely kötelezettsége teljesítésével késedelembe esik, a késedelem várható időtartamáról köteles a másik felet haladéktalanul értesíteni.

11.6. A Felek a másik fél késedelmével kapcsolatos értesítés kézhezvételével egyidejűleg a teljesítési határidő esetleges módosításával kapcsolatban tárgyalásokat kezdenek.

11.7. A Vállalkozó és a Megrendelő a szerződés teljesítése érdekében a fentieken túl is együttműködnek. Ennek megfelelően kellő időben egymás rendelkezésére bocsátják a szükséges adatokat, valamint gondoskodnak a teljesítés további feltételeinek megteremtéséről; a teljesítést érintő minden lényeges körülményről haladéktalanul tájékoztatják egymást.

11.8. Felek között a szerződéssel kapcsolatos bármiféle közlés, kérés stb. (együttesen: értesítés) csak írásban érvényes és hatályos. Felek írásos kommunikációnak fogadják el az elektronikus levelezést, amely vonatkozásában vita esetén a Vállalkozó rendszerében rögzített elektronikus levél tartalma és küldésének időpontja irányadó.

11.9. Ha valamely felet írásban kell értesíteni, ezen értesítéseket személyesen, ajánlott, tértivevényes levélben, vagy kapcsolattartás céljából meghatározott email címre elektronikus levélként kell megküldeni. Bármely postán küldött értesítés kézbesítettnek tekintendő a feladást követő ötödik munkanapon. Bármely elektronikus levélként küldött, vagy személyesen kézbesített üzenet a feladást követő első munkanapon kézbesítettnek tekintendő.

11.10. Felek szabályszerű írásbeli közlésnek tekintik az elektronikus levélként (email) az Ajánlatban kapcsolattartás céljából meghatározott email címek között folytatott elektronikus levelezést is. Az elektronikus levélben szereplő email cím elegendő a feladó és a címzett személyazonosságának, valamint a dokumentum hitelességének igazolására. Felek kötelesek gondoskodni arról, hogy a kapcsolattartás céljából meghatározott email címekre érkező elektronikus leveleket a kapcsolattartó személy haladéktalanul átvegye, figyelemmel különösen a 11.10. pontban meghatározott kézbesítési vélelemre.

11.11. Kétség esetén a küldő Felet terheli annak bizonyítása, hogy az üzenetet elküldte. A kézbesítés bizonyítása módja szerint történhet feladóvevénnyel, személyes átvételt igazoló aláírással, e-mail kézbesítését igazoló szóló elektronikus üzenettel, email levelezést rögzítő adatbázissal vagy arról készített biztonsági mentéssel.

12. Jótállás, támogatás

12.1. A Vállalkozó jótáll azért, hogy teljesítése megfelel az Ajánlatban meghatározott tulajdonságoknak, továbbá rendelkezik mindazokkal a tulajdonságokkal, amely alkalmassá teszi arra, hogy azt az Ajánlatban meghatározott célra használhassa.

12.2. A Vállalkozó valamennyi teljesítéséért 1 év jótállást vállal. A Vállalkozó által nyújtott támogatás nem feltétele a jótállásnak.

12.3. A Vállalkozó szavatossági kötelezettsége megszűnik az alábbi esetekben:

  • a Megrendelő teljesítés eredményeképp létrehozott vállalkozói művet nem rendeltetésszerűen, a felhasználói dokumentációban vagy más specifikációban leírtaktól eltérően használja;
  • a Megrendelő a teljesítés eredményeképp létrehozott vállalkozói művet vagy annak bármely elemét a Vállalkozó előzetes írásbeli hozzájárulása nélkül megváltoztatja.

13. Felhasználási megállapodás

13.1. AFelek megállapodnak, hogy Vállalkozó az általa átadott szellemi alkotásokra vonatkozó felhasználási jogot biztosít kizárólag Megrendelőnek korlátlan időre, mely felhasználási jog díja a vállalkozói díjban benne foglaltatik. Felek rögzítik, hogy a felhasználás joga az alábbi jogokra nem terjed ki:

  • többszörözés;
  • módosítás;
  • továbbfejlesztés;
  • harmadik személy részére történő átadás, hozzáférhetővé tétel;
  • nyilvános elérhetővé tétel, terjesztés.

A Megrendelő a felhasználási engedélyt Ügyfeleire külön hozzájárulással átruházhatja.

13.2. A Szerződés teljesítése során a Felek saját tulajdonában lévő és a másik fél által ismertté vált, a szerzői jog oltalma alá tartozó know-how és szellemi termékek az eredeti tulajdonos tulajdonában maradnak.

14. Módosítási igények

14.1. A Felek a Szerződés tárgyával kapcsolatos módosítási igényeiket (a továbbiakban: Módosítási Igény) írásban, a kapcsolattartók részére továbbíthatják. A másik fél az általa elfogadott Módosítási Igényt köteles írásban visszaigazolni, és a visszaigazolás időpontjától kezdődően a módosítás a Szerződés részét képezi és a teljesítés során az abban foglaltakat alkalmazni kell. Amennyiben a vállalkozói tevékenység módosítása miatt szükséges a határidő, illetve a díj módosítása, a Felek a Szerződést közös megegyezéssel módosítják.

15. Titoktartás

15.1. FFelek megállapodnak, hogy a Szerződés és az annak teljesítése során egymás számára ismertté váló információk üzleti titoknak minősülnek.

15.2. Vállalkozó kötelezi magát arra, hogy a teljesítés során tudomására jutó, a Megrendelő gazdasági tevékenységéhez kapcsolódó tényt, információt, megoldást, dokumentumot vagy adatot-, amelyeknek nyilvánosságra hozatala, illetéktelenek által történő megszerzése vagy felhasználása a jogosult jogszerű pénzügyi, gazdasági vagy piaci érdekeit sértené vagy veszélyeztetné – bizalmasan, üzleti és – amennyiben a titok ebbe a körbe tartozik, akkor – banktitokként vagy értékpapírtitokként kezeli a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.) 2:47. §-ában, a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról szóló 2013. évi CCXXXVII. törvény (Hpt.) 159-166. §-aiban foglaltaknak, valamint az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (Infotv.) és a befektetési vállalkozásokról, az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységekről szóló 2007. évi CXXVIII. törvény (Bszt.) rendelkezéseinek megfelelően, és azokat kizárólag a jelen szerződés keretein belül használja fel.

15.3. Vállalkozó kötelezettséget vállal arra, hogy minden általában elvárhatót megtesz azért, hogy titoktartási kötelezettségét képviselői, munkavállalói, megbízottjai, alvállalkozói is megtartsák.

15.4. Kivételt képez a titoktartási kötelezettség alól, amikor valamelyik fél törvényben előírt kötelezettségének teljesítése érdekében hozza nyilvánosságra, továbbítja a fenti információk valamelyikét.

15.5. A Feleket a titoktartási kötelezettség az átadástól számított időbeli korlátozás nélkül terheli, kivéve, ha törvény más időtartamot ír elő a Szerződés megszűnése után is. A Felek illetve nevükben ténylegesen eljáró személyek ezen kötelezettségük megszegése esetén teljes kártérítési, valamint gazdasági titok megsértése esetén büntetőjogi felelősséggel tartoznak. A Felek a jelen pont szerinti kötelezettségekről kötelesek megfelelő tájékoztatást adni érintett alkalmazottaik, megbízottjaik és egyéb közreműködőik részére.

16. Szerződés hatálya, felmondás

16.1. A Szerződés azon a napon lép hatályba, amikor a Megrendelő a vállalkozói díj első részletének fizetési kötelezettségét a 4.5. pontban rögzítettek szerint megfizeti Vállalkozó részére.

16.2. A Szerződés a teljesítéssel szűnik meg, Felek a rendes felmondás jogának gyakorlását kizárják.

16.3. Rendkívüli felmondásra – azonnali hatállyal – a következő esetekben kerülhet sor:

Megrendelő részéről:

  • ha Vállalkozó feladatait felszólítás ellenére, saját hibájából több mint 20 napos késedelemmel nem végzi el,
  • ha Vállalkozó a Szerződést bármely módon súlyosan megszegi,
  • ha Vállalkozó titoktartási kötelezettségét megsérti.

Vállalkozó részéről:

  • ha Megrendelő a vállalkozói díjat vagy annak első részletét írásbeli felszólítás ellenére több mint 8 napos késedelemmel nem fizeti meg,
  • ha Megrendelő az adatszolgáltatási, vagy nyilatkozattételi kötelezettségének írásbeli felszólítás ellenére, több mint 15 napos késedelemmel sem tesz eleget,
  • ha Megrendelő titoktartási kötelezettségét megsérti,
  • ha Megrendelő a Szerződést bármely módon súlyosan megszegi.

17. Szerződésszegés

17.1. Szerződésszegésnek minősül minden olyan magatartás vagy mulasztás, amelynek során bármely fél a Szerződés alapján őt terhelő bármely kötelezettségének teljesítését elmulasztja.

17.2. Ha a Vállalkozó a Szerződés teljesítése folyamán bármikor olyan helyzetbe kerül, mely megakadályozza a vállaltak megfelelő időben történő megvalósítását, a Megrendelő felé haladéktalanul írásban közölnie kell a késedelem tényét, várható időtartamát és okait, valamint egyidejűleg köteles póthatáridőt kitűzni. Ennek alapján a Megrendelő vagy a szerződésszegés jogkövetkezményeit alkalmazza, vagy saját belátása szerint meghosszabbíthatja a teljesítés határidejét, mely esetben a Felek módosítják az Ajánlat vonatkozó pontjait.

17.3. A szerződésszegést szenvedő fél a szerződésszegés orvoslására köteles a szerződésszegő felet írásban, a szerződésszegés jellegétől függő ésszerű, de legalább 15 napos határidő biztosításával felszólítani. Ha a szerződésszegő fél a kötelezettségét ezen határidőn belül sem teljesíti, és ezáltal a szerződésszegést nem orvosolja, a szerződésszegést szenvedő fél jogosult a Szerződést azonnali hatállyal felmondani. A szerződésszegés orvoslása, illetve a rendkívüli felmondási jog gyakorlása körében a felek ésszerű módon és jóhiszeműen kötelesek eljárni.

17.4. Amennyiben a Vállalkozó a Megrendelő szerződésszegése miatt jogosulttá válik a Szerződés azonnali felmondására, Megrendelő köteles részére az Ajánlatban meghatározott teljes vállalkozói díj 50 százalékának megfelelő összeget, meghiúsulási kötbér címén történő megfizetésére.

17.5. Amennyiben a Megrendelő a Vállalkozó szerződésszegése miatt jogosulttá válik a Szerződés azonnali felmondására, Vállalkozó köteles részére az Ajánlatban meghatározott teljes vállalkozói díj 50 százalékának megfelelő összeget, meghiúsulási kötbér címén történő megfizetésére. Vállalkozó szerződésszegése esetén kártérítés megfizetésére nem köteles, Felek e körben a Ptk. 6:142. §-a alkalmazását kizárják.

18. Záró rendelkezések

18.1. A Megrendelő hozzájárul ahhoz, hogy a Vállalkozó a Szerződésben foglaltak mindenkori betartása mellett, a létrehozott és Megrendelő által elfogadott eredménytermékekre a Megrendelő külön jóváhagyása nélkül a későbbiekben, mint referenciákra hivatkozzon.

18.2. Amennyiben a Szerződés bármely rendelkezése érvénytelen, ez a Szerződés egyéb rendelkezéseinek érvényességét nem érinti.